logologoPB
FacebookFeed

Zostań ekspertem Komisji Europejskiej

Zachęcamy do rejestracji w bazie ekspertów, którzy m.in. będą oceniać wnioski składane w programie Horyzont 2020. Oferta skierowana jest do osób, które mają wysoki poziom wiedzy specjalistycznej i doświadczenie oraz dobrze znają język angielski. Potrzebni są naukowcy, przedsiębiorcy, specjaliści od innowacji itp.

Program Fulbright Specialist

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza do składania wniosków w konkursie programu Fulbright Specialist. Celem programu rozszerzenie współpracy między polskimi instytucjami naukowo-badawczymi, a amerykańskimi naukowcami. Wymiana obejmuje prowadzenie wykładów, seminariów, szkoleń dla nauczycieli, konferencji lub warsztatów. Wnioski można składać do 1 kwietnia br.

Proposal Check Event for ICT related calls (Warszawa, 24.03.2015)

Project Ideal-ist organizuje „Ideal-ist Proposal Check Event for for ICT related calls in Horizon2020 (2015)” impreza ta ma pomóc wnioskodawcom Programu Horyzont 2020 startującym w najnowszych konkursach wymagających zastosowań ICT złożyć wysokiej jakości wniosek projektowy.

Szkolenia PolDoc dla naukowców

Informacje o ciekawych szkoleniach dla młodych naukowców organizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów (PolDoc).

Innovators Under 35

Do 31 marca br. przyjmowane są nominacje do pierwszej polskiej edycji konkursu "Innovators Under 35", którego partnerem jest Fundacja na rzecz Nauki Polskiej. Zgłaszać można młodych przedsiębiorców i badaczy - autorów prac w dziedzinie: Internetu, biotechnologii, telekomunikacji, transportu, materiałów i energii.

Stypednia dla doktorantów

Ambasada Francji w Polsce oraz Instytut Francuski w Polsce, w ramach wymiany naukowej, przyznają stypendia polskim doktorantom, którzy dyplom przygotowują w obu krajach jednocześnie pod opieką promotorów z Polski i Francji.
Wnioski przyjmowane są do 6 marca br.

Mobilność Plus - IV edycja

Do 15 kwietnia 2015 r. trwa nabór wniosków w ramach IV edycji konkursu Mobilność Plus. Celem konkursu jest finansowanie zagranicznych pobytów uczestników programu, w celu udziału w badaniach naukowych lub pracach rozwojowych realizowanych w zagranicznych ośrodkach naukowych przez pracowników naukowych i doktorantów, którzy nie ukończyli 35. roku życia.

GRANTY EUROPEJSKIEJ RADY ds. BADAŃ NAUKOWYCH (ERC - European Research Council)

Europejska Rada ds. Badań Naukowych ogłosiła konkurs na granty dla doświadczonych naukowców. O granty mogą starać się doświadczeni naukowcy z dowolnego kraju świata o uznanym dorobku naukowym.
Wnioski można składać do 2.06.2015 r.

Instytuty badawcze KE szukają naukowców

Komisja Europejska zbiera zgłoszenia od naukowców zainteresowanych pracą we Wspólnym Centrum Badawczym (Joint Research Centre, JRC).