Krajowy dzień informacyjny z obszaru nanotechnologii, zaawansowanych materiałów i biotechnologii

15 czerwca 2016 r. NA TERENIE UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH, PRZY UL. BANKOWEJ 12,w Auli im. Kazimierza Lepszego, KRAJOWY PUNKT KONTAKTOWY PROGRAMÓW BADAWCZYCH UNII EUROPEJSKIEJ we współpracy z Regionalnym Punktem Kontaktowym na Politechnice Śląskiej, Uniwersytetem Śląskim i Śląskim Klastrem Nano, organizuje "KRAJOWY DZIEŃ INFORMACYJNY Z OBSZARU NANOTECHNOLOGII, ZAAWANSOWANYCH MATERIAŁÓW I BIOTECHNOLOGII".

ERC Starting Grants

Obecnie Europa nie zapewnia młodym badaczom wystarczających możliwości rozwoju kariery i przejścia od badań prowadzonych pod opieką naukową, do pracy w charakterze niezależnego naukowca. Z tego powodu w Europie marnotrawionych jest wiele talentów badawczych. Problem ten ogranicza lub też opóźnia awans młodych naukowców prowadzących własne badania i wnoszących nowe pomysły i energię, a także skłania utalentowanych badaczy będących we wczesnym etapie kariery do poszukiwania innych ścieżek rozwoju.

PARAGON EUROPE z Malty poszukuje partnerów do projektów w ramach H2020.

Paragon Europe z Malty poszukuje partnerów do projektów w ramach H2020.

Oferta współpracy w obszarze Inżynierii Środowiska

Firma Vertech zainteresowana współpracą w projektach w obszarze Inżynierii Środowiska.

ERC Advanced Grants – otwarty konkurs

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) otworzyła konkurs na granty dla badaczy, którzy zdobyli już ugruntowaną pozycję jako niezależni naukowcy prowadzący własne badania:  ERC Advanced Grants.