logologoPB
FacebookFeed

Konkursy OPUS 9, PRELUDIUM 9 i SONATA 9

Do 16 czerwca br. można składać wnioski w trzech konkursach ogłoszonych przez Narodowe Centrum Nauki. Na projekty badawcze przeznaczono łącznie 260 mln złotych.

Konkurs "Zdrowe odżywianie warunkiem zdrowego życia"

Narodowe Centrum Nauki przeznaczyło 500 tys. euro dla polskich jednostek, które złożą wnioski. To kolejny konkurs ogłoszony w ramach inicjatywy Healthy Diet for a Healthy Life (Joint Programming Initiative). Termin składania wniosków upływa 8 czerwca 2015 r.

Nowy konkurs w ramach JPI AMR

Do 12 maja 2015 r. można składać wnioski na finansowanie badań obejmujących temat "Repurposing of neglected antibiotics and characterising antibiotics or antibiotic and non-antibiotic combinations to overcome bacterial antibiotic resistance".

"Wsparcie na uzyskanie grantu" - nabór wniosków w ramach IV edycji

PARP uruchomił program wsparcia dla MŚP. Przedsiębiorcy, którzy aplikowali o granty w Horyzoncie 2020 oraz 7. Programie Ramowym mają szansę na refundację wydatków związanych z przygotowaniem wniosku. Koordynatorzy międzynarodowych projektów mogą otrzymać do 75 000 PLN, a partnerzy do 35 000 PLN. Nabór wniosków do 22 czerwca 2015 r. do godz. 16.00.

Współpraca w ramach H2020 – spotkanie brokerskie

Regionalny Punkt Kontaktowy przy Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska jest współorganizatorem jednodniowego spotkania brokerskiego, które będzie doskonalą okazją do nawiązania współpracy z podmiotami poszukującymi partnerów do projektów realizowanych w ramach programu Horyzont 2020.

International Networking Day on Factories of the Future

Zagadnienia europejskiego i polskiego potencjału badawczo-innowacyjnego w dziedzinie technologii produkcji oraz zwiększenie synergii pomiędzy krajowymi i unijnymi źródłami finansowania będą poruszone podczas International Networking Day and Brokerage Event on Factories of the Future, który odbędzie się 19 maja w Warszawie.

Bezpłatna oferta Sieci KPK dla MŚP

Sieć KPK oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, we współpracy z partnerami zewnętrznymi, zapraszają na bezpłatne szkolenia dedykowane możliwościom uczestnictwa małych i średnich przedsiębiorstw w programie Horyzont 2020.

Zostań ekspertem programu "Granty na Granty"

Zachęcamy do rejestrowania się w portalu recenzentów, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. Program "Granty na Granty" wspiera jednostki naukowe, które chcą realizować europejskie projekty badawczy.

IMI CEE Conference: Industry Meets Academia

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Innowacyjnego Przemysłu Farmaceutycznego w Czechach (AIFP) jest organizatorem pierwszej międzynarodowej konferencji dot. uczestnictwa w Inicjatywie Leków Innowacyjnych  skierowanej do krajów Europy Centralnej i Wschodniej (CEE) pt: "IMI CEE Conference: Industry Meets Academia". Praga 30.04.2015.