logologoPB
FacebookFeed

Aktualności

12 Mar

Nagroda dla Innowatorek

Posted by

 

Jeśli jesteś założycielką lub współzałożycielką działającego przedsiębiorstwa oraz korzystałaś z funduszy UE na badania i innowacje to ta nagroda jest dla Ciebie!

Komisja Europejska ogłosiła trzecią edycję Nagrody dla Innowatorek. Jej celem jest zachęcanie i stymulowanie kobiet do udziału w innowacyjnych przedsięwzięciach. Jest wyrazem wsparcia zaangażowania kobiet w naukę, badania naukowe i przedsiębiorczość. Nagroda ta ma przyczynić się do zwiększenia liczby kobiet-przedsiębiorców zarówno w świecie nauki, jak i przemysłu. Innowatorki mogą pomóc w promowaniu innowacyjności i przedsiębiorczości wśród innych kobiet.

Łączna pula nagród wynosi 180 000 euro. Pierwsza nagroda to 100 000 euro, druga 50 000 euro i trzecia 30 000 euro. Zwyciężczynie zostaną wyłonione przez niezależne jury złożone z przedstawicieli świata nauki i biznesu. Laureatki poznamy w 2016 r. Kobiety zainteresowane udziałem w konkursie powinny zgłosić swoje kandydatury do 20 października br. do godz. 17.00.

Unijna Nagroda dla Innowatorek po raz pierwszy była wręczona 5 grudnia 2011 r. w Brukseli podczas konwencji poświęconej innowacyjności. Tegoroczną edycję ogłoszono na spotkaniu komisarza ds Badań, Nauki i Innowacji Carlosa Moedasa z wybitnymi kobietami ze świata nauki, biznesu i mediów oraz laureatkami poprzednich edycji Nagrody zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Więcej na stronie Komisji Europejskiej.