logologoPB
FacebookFeed

Aktualności

18 Cze

Firmy szukają firm. Praca pracowników. Targi B2B w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Posted by

 

Podczas targów na stoisku Politechniki Białostockiej eksperci Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE przedstawią możliwości uzuskania finansowania na działalność naukowo-badawczą przedsiębiorstw w programie Horyzont 2020.

 

Na targach B2B, firmy szukają innych firm chętnych do współpracy, ale też pracowników. Przykładowo specjalistów także na szczeblu zarządzania poszukuje Padma Art mająca siedzibę w SSSE.

Honorowy patronat nad imprezą ma Prezydent Miasta Białystok, Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Wśród patronów medialnych jest także Podlaskie Strefa Biznesu

Sobotnie targi to trzecie z cyklu spotkań Business to Business organizowanych przez SSSE.

Tym razem motyw wiodacy to „Wpływ eksportu na rozwój regionu". Impreza odbędzie się 20 czerwca 2015 r. w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
Business to Business to spotkanie przedsiębiorców, które trudno zaszufladkować pod jakąś konkretną nazwą. To połączenie targów, konferencji naukowej i seminariów warsztatowych, spotkań biznesowych oraz szans na nawiązanie nowych kontaktów handlowych. To okazja by w jednym miejscu i czasie spotkać najważniejszych ludzi ze świata przedsiębiorców, ale też świata nauki, władzy lokalnej i tej ze szczebla centralnego.
Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą zagraniczni konsulowe akredytowani w Polsce. Ich przyjazd do Białegostoku będzie zwieńczeniem ich kilkudniowego pobytu na Podlasiu.
Pierwsze z cyklu spotkań B2B odbyło się dwa lata temu w Suwałkach, rok później - w Ełku. Teraz przyszedł czas na Białystok.
Miejsce trochę nieoczywiste, bo w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Jednak świat biznesu i kultury bardzo często się przenika.
Będziemy rozmawiać o roli eksportu w naszym regionie. Wiele naszych firm ma świetne produkty, ale boi się z nimi wyjść w świat. A bez dopływu pieniądza z zewnątrz, spoza regionu, nie będziemy mogli liczyć na prawdziwy rozwój.