logologoPB
FacebookFeed

Aktualności

08 Mar

Komunikat KPK o otwartych konsultacjach

Posted by

 

Komisja Europejska rozpoczęła otwarte konsultacje w sprawie nowych programów pracy w Horyzoncie 2020 na lata 2018-2020.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach dla obszarów:

 Działania w dziedzinie klimatu, środowisko, efektywna gospodarka zasobami i surowce – opinie zbierane są do 8 kwietnia br. Więcej informacji na stronie internetowej KE. Znajduje się tam również formularz konsultacji z objaśnieniami

 Przyszłe i powstające technologie (szczególnie w inicjatywach FET Proactive i FET Flagships) – opinie zbierane są do 30 kwietnia br. Więcej informacji na stronie internetowej KE w komunikatach: FET Proactive i FET Flagships. Formularz konsultacji wraz z objaśnieniami znajduje się na platformie D4Science.

 Matematyka w filarze Doskonała baza naukowa – opinie zbierane są do 30 kwietnia br. Więcej informacji na stronach komisji w komunikacie Mathematics for Excellence in Science in Horizon 2020. Formularz konsultacji wraz z objaśnieniami znajduje się na platformie D4Science.

Konsultacjom dotyczącym przyszłych i nowych technologii oraz matematyki poświęcony jest blog Thierry Van der Pyl’a: https://ec.europa.eu/futurium/en/blog/help-us-shape-futurehorizon-2020

Otwarte konsultacje to integralna część procesu przygotowywania programów pracy w Horyzoncie 2020. Aktywny w nich udział daje możliwość współuczestniczenia w tworzeniu programów pracy i wpływu na kształt przyszłych konkursów.