logologoPB
FacebookFeed

Aktualności

09 Mar

Stypendia czekają na wybitnych młodych naukowców

Posted by

To już jedenasta edycja konkursu, w którym wybitni młodzi badacze mogą ubiegać się o stypendia, które umożliwią im rozwijanie swojej działalności naukowej.

O ministerialne finansowanie mogą ubiegać się młodzi naukowcy, a więc osoby, które prowadzą badania naukowe lub prace rozwojowe, ale nie ukończyły jeszcze 35. roku życia. Tegoroczny nabór wniosków potrwa do 31 marca 2016 r.

Stypendia przyznawane są maksymalnie na okres trzech lat. W ubiegłorocznej edycji konkursu wyłoniono 255 laureatów, dla których łączne dofinansowanie wyniosło blisko 49 mln zł. Wysokość miesięcznego stypendium wynosiła 5390 zł.

Wnioski stypendialne mogą składać rady naukowe, rady wydziałów lub organy reprezentujące inne jednostki naukowe, które zatrudniają młodych naukowców. O stypendium nie mogą ubiegać się osoby, które otrzymywały je w poprzednich latach.

Wnioski należy składać w formie elektronicznej w systemie OSF. Jednym z obowiązkowych elementów zgłoszenia jest generowane z systemu oświadczenie kierownika jednostki wnioskującej. Szczegółowe informacje na temat wymagań i sposobu składania dokumentów dostępne są na stronie MNiSW.

 

Źródło: MNiSW