logologoPB
FacebookFeed

Rusza 670 mln zł dla rozwoju polskich MŚP

Od maja przedsiębiorcy zyskają dostęp do nowej oferty preferencyjnego finansowania. Pierwszy polski pośrednik leasingowy instrumentów finansowych programów ramowych UE na lata 2014-2020 udostępni łącznie 670 mln zł. Oferta zostanie uruchomiona w ramach dwóch programów Komisji Europejskiej: Horyzont 2020 oraz COSME.

189 innowacyjnych MŚP otrzyma dofinansowanie w ramach Instrumentu MŚP

Europejska agencja EASME ogłosiła wyniki naboru wniosków z 24 lutego 2016 r. do Fazy 1 Instrumentu MŚP. 189 innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw z 26 krajów zostało wybranych do finansowania w ramach Fazy 1 Instrumentu MŚP. Wśród beneficjentów znalazło się 10 firm z Polski. Gratulujemy!

Konkurs Marii Skłodowskiej-Curie Individual Fellowships (IF) otwarty !!!

Komisja Europejska otworzyła konkurs Marii Skłodowskiej-Curie Individual Fellowships (IF). Wnioski można składać do 14 września 2016 r.

„Horyzont 2020 – gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy – możliwości i wyzwania dla Polski”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Konferencję „Horyzont 2020 – gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy – możliwości i wyzwania dla Polski”. Konferencja odbędzie się w dniu 3 czerwca 2016 r. w Warszawie w Sali pod Kopułą Ministerstwa Rozwoju. Wydarzenie organizowane jest przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Granty i stypendia zagraniczne

Szukasz grantów badawczych czy stypedniów zagranicznych? Zespół RPK zaprasza do zapoznania się z akutalnym - kwietniowym zestawieniem.

Sociedade Portuguesa de Inovação (SPI) poszukuje partnera stowarzyszonego do przygotowywanego projektu

Sociedade Portuguesa de Inovação (SPI) poszukuje prtnera stowarzyszonego do przygotowywanego projektu.

Zasady Horyzont 2020 - szkolenie dla pracowników administracji

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na szkolenie: "Zasady uczestnictwa w Programie Horyzont 2020". Tematem szkolenia są zasady uczestnictwa w Programie Horyzont 2020.
Szkolenie skierowane jest głównie do pracowników administracyjnych, którzy stanowić będą zaplecze/wsparcie w realizowanych projektach. 

„NAUKOWIEC A PUBLIC RELATIONS, CZYLI JAK POPRAWIĆ SWOJE KOMPETENCJE MIĘKKIE” - WARSZTATY

Regionalny Punkt Kontaktowy Białystok serdecznie zaprasza kadrę naukowo-dydaktyczną do udziału w warsztatach pt Naukowiec a Public Relations, czyli jak poprawić swoje kompetencje miękkie, które odbędą się w dniach 9-11 maja 2016 r.

 

Status Gruzji w konkursie RISE Marii Skłodowskiej-Curie

Komisja Europejska poinformowała, że Gruzja jest uznawana za kraj stowarzyszony z programem Horyzont 2020 w konkursie MSCA-RISE-2016, mimo braku sfinalizowania procesu stowarzyszenia. Podpisanie stosownej umowy jest planowane na pierwsze półrocze 2016 r.

Marie Skłodowska-Curie (RISE) - niedługo zakończenie naboru wniosków

Co to jest działanie Marie Skłodowska-Curie - RISE? Kto może aplikować o środki? Jakie działania są przewidziane w projektach? Zapraszamy do lektury.

Przypominamy, iż nabór wniosków w ramach konkursu Marie Skłodowska-Curie RESEARCH AND INNOVATION STAFF EXCHANGE (RISE) mija już 28 kwietnia o godzinie 17:00. 

 

Strona 1 z 2