Rusza 670 mln zł dla rozwoju polskich MŚP

Od maja przedsiębiorcy zyskają dostęp do nowej oferty preferencyjnego finansowania. Pierwszy polski pośrednik leasingowy instrumentów finansowych programów ramowych UE na lata 2014-2020 udostępni łącznie 670 mln zł. Oferta zostanie uruchomiona w ramach dwóch programów Komisji Europejskiej: Horyzont 2020 oraz COSME.

189 innowacyjnych MŚP otrzyma dofinansowanie w ramach Instrumentu MŚP

Europejska agencja EASME ogłosiła wyniki naboru wniosków z 24 lutego 2016 r. do Fazy 1 Instrumentu MŚP. 189 innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw z 26 krajów zostało wybranych do finansowania w ramach Fazy 1 Instrumentu MŚP. Wśród beneficjentów znalazło się 10 firm z Polski. Gratulujemy!

Konkurs Marii Skłodowskiej-Curie Individual Fellowships (IF) otwarty !!!

Komisja Europejska otworzyła konkurs Marii Skłodowskiej-Curie Individual Fellowships (IF). Wnioski można składać do 14 września 2016 r.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Konferencję „Horyzont 2020 – gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy – możliwości i wyzwania dla Polski”. Konferencja odbędzie się w dniu 3 czerwca 2016 r. w Warszawie w Sali pod Kopułą Ministerstwa Rozwoju. Wydarzenie organizowane jest przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Granty i stypendia zagraniczne

Szukasz grantów badawczych czy stypedniów zagranicznych? Zespół RPK zaprasza do zapoznania się z akutalnym - kwietniowym zestawieniem.

Sociedade Portuguesa de Inovação (SPI) poszukuje partnera stowarzyszonego do przygotowywanego projektu

Sociedade Portuguesa de Inovação (SPI) poszukuje prtnera stowarzyszonego do przygotowywanego projektu.

Zasady Horyzont 2020 - szkolenie dla pracowników administracji

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na szkolenie: "Zasady uczestnictwa w Programie Horyzont 2020". Tematem szkolenia są zasady uczestnictwa w Programie Horyzont 2020.
Szkolenie skierowane jest głównie do pracowników administracyjnych, którzy stanowić będą zaplecze/wsparcie w realizowanych projektach.

„NAUKOWIEC A PUBLIC RELATIONS, CZYLI JAK POPRAWIĆ SWOJE KOMPETENCJE MIĘKKIE” - WARSZTATY

Regionalny Punkt Kontaktowy Białystok serdecznie zaprasza kadrę naukowo-dydaktyczną do udziału w warsztatach pt Naukowiec a Public Relations, czyli jak poprawić swoje kompetencje miękkie, które odbędą się w dniach 9-11 maja 2016 r.

Status Gruzji w konkursie RISE Marii Skłodowskiej-Curie

Komisja Europejska poinformowała, że Gruzja jest uznawana za kraj stowarzyszony z programem Horyzont 2020 w konkursie MSCA-RISE-2016, mimo braku sfinalizowania procesu stowarzyszenia. Podpisanie stosownej umowy jest planowane na pierwsze półrocze 2016 r.

Marie Skłodowska-Curie (RISE) - niedługo zakończenie naboru wniosków

Co to jest działanie Marie Skłodowska-Curie - RISE? Kto może aplikować o środki? Jakie działania są przewidziane w projektach? Zapraszamy do lektury.

Przypominamy, iż nabór wniosków w ramach konkursu Marie Skłodowska-Curie RESEARCH AND INNOVATION STAFF EXCHANGE (RISE) mija już 28 kwietnia o godzinie 17:00.