Krajowy dzień informacyjny z obszaru nanotechnologii, zaawansowanych materiałów i biotechnologii

15 czerwca 2016 r. NA TERENIE UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH, PRZY UL. BANKOWEJ 12,w Auli im. Kazimierza Lepszego, KRAJOWY PUNKT KONTAKTOWY PROGRAMÓW BADAWCZYCH UNII EUROPEJSKIEJ we współpracy z Regionalnym Punktem Kontaktowym na Politechnice Śląskiej, Uniwersytetem Śląskim i Śląskim Klastrem Nano, organizuje "KRAJOWY DZIEŃ INFORMACYJNY Z OBSZARU NANOTECHNOLOGII, ZAAWANSOWANYCH MATERIAŁÓW I BIOTECHNOLOGII".

ERC Starting Grants

Obecnie Europa nie zapewnia młodym badaczom wystarczających możliwości rozwoju kariery i przejścia od badań prowadzonych pod opieką naukową, do pracy w charakterze niezależnego naukowca. Z tego powodu w Europie marnotrawionych jest wiele talentów badawczych. Problem ten ogranicza lub też opóźnia awans młodych naukowców prowadzących własne badania i wnoszących nowe pomysły i energię, a także skłania utalentowanych badaczy będących we wczesnym etapie kariery do poszukiwania innych ścieżek rozwoju.

PARAGON EUROPE z Malty poszukuje partnerów do projektów w ramach H2020.

Paragon Europe z Malty poszukuje partnerów do projektów w ramach H2020.

Oferta współpracy w obszarze Inżynierii Środowiska

Firma Vertech zainteresowana współpracą w projektach w obszarze Inżynierii Środowiska.

ERC Advanced Grants – otwarty konkurs

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) otworzyła konkurs na granty dla badaczy, którzy zdobyli już ugruntowaną pozycję jako niezależni naukowcy prowadzący własne badania:  ERC Advanced Grants.

Warsztaty SME Instrument oczami przedsiębiorcy

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, w dniu 13 czerwca 2016 r.  zaprasza na warsztaty SME Instrument oczami przedsiębiorcy. Warsztaty poprowadzi Prezes zarządu Sup4Nav sp. z o.o. oraz Navdec sp. z o.o. dr inż. kpt. ż.w. Piotr Wołejsza, który opowie o swoich doświadczeniach przy staraniu się o dofinansowanie w ramach SME Instrument.
Warsztaty skierowane są do Przedsiębiorców zainteresowanych składaniem wniosków projektowych do SME Instrumentu w ramach programu Horyzont 2020.

Konferencja "Horyzont 2020 - gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy - możliwości i wyzwania dla Polski" - ostatnia szansa na rejestrację!!!

Ostatnia szansa na rejestrację na konferencję "Horyzont 2020 - gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy - możliwości i wyzwania dla Polski", która odbędzie się już 3 czerwca w Warszawie.

Zapraszamy do udziału.

Dzień informacyjny – Granty indywidualne MSCA – konkurs IF 2016

Krajowy Punkt Kontaktowy zaprasza na dzień informacyjny dotyczący aktualnego konkursu Individual Fellowships, który odbędzie sie w IPPT PAN - Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN, Warszawa w dniu 31.05.2016 r.

Spotkanie adresowane jest do doświadczonych naukowców planujących złożyć wniosek w konkursie, który potrwa do 14 września 2016r .

Konkurs na nowe Centra Wiedzy i Innowacji (KICs)

RPK Białystok zaprasza do zapoznania się z otawrtym konkursem na nowe Centra Wiedzy i Innowacji (KICs) otwarty!!! Wnioski do Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii można składać do 14 lipca 2016 r.

Naukowiec z dziedziny ekonomii do badań w ramach MSCA pilnie poszukiwany!

Aspiin, the Special Agency for International and Innovation Activities of Frosinone Chamber of Commerce, jako jednostka przyjmująca na granty, zaprasza naukowców z dziedziny ekonomii do współpracy przy badaniach finansowanych w ramach działań Marie Skłodowskiej-Curie.